PROCEDURA UBIEGANIA SIĘ O STAŻ

ETAP I – DLA KANDYDATA

KROK 1 – PAKIET KANDYDATA (od 17.03 do 29.03.2017)

Wypełnienie i przesłanie Ankiety w sprawie deklaracji udziału w projekcie, która dostępna jest pod adresem www:

oraz przesłanie na adres awans@amu.edu.pl do dn. 29.03.2017 r. następujących dokumentów:

1. CV wraz z listem motywacyjnym oraz
2. zeskanowany wypełniony Formularzem rekrutacyjnego dla kandydata do projektu. Formularz przed zeskanowaniem musi być podpisany (niebieskim długopisem).

KROK 2 – OGŁOSZENIE LISTY STAŻYSTÓW (5.04.2017)

Ogłoszenie listy studentów zakwalifikowanych do odbycia staży na stronie www projektu.

CV wraz z listem motywacyjnym zostanie przekazane pracodawcom.

KROK 3 – RECRUITMENT DAYS (5.04-28.04.2017)

RECRUITMENT DAYS czyli udział w spotkaniu rekrutacyjnym w siedzibie wybranego pracodawcy.
Niektórzy pracodawcy zastrzegają sobie prawo samodzielnego wyboru stażystów. Rekrutacja na staż zostanie wówczas przeprowadzona samodzielnie przez pracodawcę.

KROK 4 – OGŁOSZENIE LISTY MIEJSC STAŻOWYCH (5.05.2017)

Ogłoszenie listy miejsc stażowych na stronie www projektu.

Przekazanie osobiście do Biura Projektu w dn. 8.05-12.05.2017, w godz. 10:-15:00, wstępnego pakietu dokumentów stażysty:

• DEKLARACJA UCZESTNICTWA W STAŻU
  • OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU
  • ZAŚWIADCZENIE Z DZIEKANATU WNGIG O STATUSIE STUDENTA
  • ZGŁOSZENIE WYJAZDU STUDENTA ZA GRANICĘ (staże zagraniczne)

KROK 5 – PRZYGOTOWANIE DO STAŻU (maj – czerwiec 2017)

25.05 2017 – zebranie ze stażystami, odbiór SKIEROWANIA NA BADANIA LEKARSKIE

1.06.-16.06.2017:

1. Wizyta u pracodawcy – wypełnienie wspólnie Umowy uczestnictwa w stażu i Programu stażu (przygotowany wspólnie z Opiekunem stażu),
  2. Wypełnienie internetowych Ankiet wiedzy o pracodawcy i ankiety kompetencji
  3. Wykonanie badań lekarskich

W dn. 19-23.06.2017 przekazanie dokumentów stażowych do Biura Projektu:

1. Umowa uczestnictwa w stażu z Programem stażu,
  2. Wynik badań lekarskich (kopia),
  3. Zapytanie ofertowe wraz z trzema ofertami cenowymi na miejsca zakwaterowania (dla osób z refundacją noclegów)

W terminie 26.06-30.06.2017 odbiór z Biura Projektu podpisanej Umowy uczestnictwa w stażu i przekazanie jej pracodawcy w dniu rozpoczęcia stażu.

Wypełnienie internetowych Ankiet wiedzy o pracodawcy i ankiety kompetencji.

ETAP II – STAŻ

KROK 6 – STAŻ (lipiec- wrzesień 2017)

Przesłanie skanu  Karty szkolenia BHP na adres awans@amu.edu.pl oraz Umowy najmu zakwaterowania (dla osób otrzymujących refundację noclegów) do dn. 14.07.2017 r.

Co miesiąc – przesłanie wypełnionego i podpisanego przez stażystę i opiekuna stażu miesięcznego Dziennika stażu na adres awans@amu.edu.pl (do 6 dnia każdego miesiąca: sierpnia, września) jest to podstawą przelania stypendium stażowego. Dzienniki stażu będą sprawdzane i akceptowane przez Koordynatorów ze strony Uczelni.

Osoby otrzymujące refundację noclegów przekazują oryginał Rachunku/Faktury za zakwaterowanie.

KROK 7 – KONIEC STAŻU (październik – grudzień 2017)

W ciągu siedmiu dni od zakończenia stażu Stażysta jest zobowiązany do przedłożenia osobiście w Biurze Projektu następujących dokumentów:
Dziennik stażu (całość z trzech miesięcy, oryginał ! podpisany przez stażystę i opiekuna stażu),
Sprawozdanie z realizacji stażu,
Zaświadczenie ukończenia stażu podpisane przez Opiekuna stażu (w 2 egzemplarzach).

Przekazanie całości dokumentów jest warunkiem otrzymania trzeciego stypendium stażowego!

Wydanie Certyfikatów ukończenia stażu