MIEJSCA ODBYWANIA STAŻU

W ramach projektu AWANS KOMPETENCYJNY zrealizowane zostaną ZADANIA:

ZADANIE 1: SPECJALISTA GEOINFORMACJI: staże praktyczne w obszarze pozyskiwania, opracowywania i zarządzania danymi przestrzennymi.

Zadanie obejmuje realizację 72 staży (38 miejsc w 2016 r., 34 w 2017 r.) organizowanych w:

  • instytucjach państwowych o profilu geodezyjnym i kartograficznym
  • prywatne firmy o ww. profilu
  • działach geoinformacyjnych dużych przedsiębiorstw z różnych branż.

ZADANIE 2: OBSERWATOR ŚRODOWISKA GEOGRAFICZNEGO: staże praktyczne w obszarze pozyskiwania danych środowiskowych poprzez badania terenowe i laboratoryjne, monitoringu środowiska i przygotowywania ocen środowiskowych.

Zadanie obejmuje realizację 48 staży (24 miejsc w 2016 r., 24 w 2017 r.). Różnorodność doboru podmiotów i przewidziane zadania umożliwią stażystom zapoznanie się z pracą od strony:

  • administracyjnej: przygotowanie ekspertyz i raportów,
  • praktycznej: organizacja szkoleń środowiskowych, pobór próbek w terenie, prace analityczne na próbkach,
  • badawczej: współpraca z komercyjnymi i naukowymi zespołami monitoringowymi,
  • projektowej: współpraca w zespołach.

ZADANIE 3: PRACOWNIK ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ I SAMORZĄDOWEJ: staże praktyczne w obszarze udostępniania danych przestrzennych i środowiskowych oraz podejmowania decyzji administracyjnych.

Zadanie obejmuje realizację 58 staży (29 miejsc w 2016 r., 29 w 2017 r.). Celem zadania jest przygotowanie stażystów do odpowiedzialnej i wymagającej skrupulatności pracy w administracji państwowej i samorządowej. Zakres staży umożliwia wyposażenie uczestników w pożądane kompetencje interpersonalne i uzmysłowienie im poziomu odpowiedzialności i konsekwencji związanych z charakterem ich przyszłej pracy.

ZADANIE 4: SPECJALISTA EUROPEJSKI: zagraniczne staże praktyczne.

Zadanie obejmuje realizację 22 staży (11 miejsc w 2016 r., 11 w 2017 r.). W jego trakcie Stażyści zyskają możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, poznania metodyki badań stosowanych za granicą i udział w nowych koncepcjach badawczych. Będą także włączani w prace laboratoryjne i terenowe, badania środowiskowe i analizy geoprzestrzenne. Zadanie umożliwi im nawiązanie międzynarodowej współpracy oraz poznanie funkcjonowania branży środowiskowej poza granicami Polski. Wszystkie ww. podmioty szczególny nacisk kładą na rozwój młodej kadry badawczej i kształtowanie w niej innowacyjnej postawy.